Máj 2007

Prevalcujú kresťanov v Európe lesbičky a gayovia?
Metodika pre úspešných manažérov
Neskončené dobrodružstvo
Pravoslávne ruské kupoly
V štáte cyperských Turkov
Rova expanduje aj v Rumunsku
Majster karate a tanca
Európska poslankyňa Belohorská kritizuje ministra kultúry Maďariča
Iba štvrtá žena na slovenských známkach
Ukrajinské hospodárstvo a politická kríza
Washington sa pokúša použiť Európu ako štít
Bude Čečensko monarchiou?
Spisovateľ národa
Bubeník Marcel Buntaj
Zlatý súdok 2007
Zostane Karol Beck sólovým jazdcom?

Prevalcujú kresťanov v Európe lesbičky a gayovia?
Práva homosexuálov musia byť plne rešpektované, tvrdí sa v reakcii Európskeho parlamentu na nedávne vyhlásenia poľských vládnych kruhov, ktorými chcú potlačiť nekontrolovateľné bujnenie homosexuality a narastanie jeho vplyvu v Poľsku. Európsky parlament schválil koncom apríla v poradí už druhé uznesenie o homofóbii v Európe. Text vyzýva na „ukončenie vnímania homosexuality ako trestného činu“ a odsudzuje poznámky „čelných predstaviteľov politického a náboženského života“ smerujúce proti homosexuálom. Poslanci tiež vyzvali štáty EÚ, aby prijali zákony, ktoré majú odstrániť diskrimináciu párov rovnakého pohlavia a zdôrazňujú, že Únia je založená na hodnotách ako sloboda a nediskriminácia. Nemeckí a francúzski krstní rodičia a zakladatelia kresťanskej Európskej únie sa musia obracať v hrobe...
Po 50-tich rokoch charakter a obsah spoločného európskeho domu neurčuje kresťanská filozofia a kresťanská väčšina, ale čoraz drzejší a odvážnejší homosexuáli, ktorí už formujú a určujú nové trendy v európskej politike. Chcú stále viac a viac legislatívnych výhod na úkor štandardných kresťanských občanov a ich rodín. Chcú uzatvárať sobáše aj pred Bohom, žiť v akejsi rodine a adoptovať si deti iných biologických rodičov. Požadujú práva v rámci ľudských práv a nediskriminácie na základe inej sexuálnej orientácie. Ale už nehovoria o tom, ako a podľa čoho budú žiť v jednej domácnosti, ako a podľa čoho budú vychovávať „svoje“ deti a akému riziku a budúcih komplexov, či životnej traumy ich vystavia. Na túto tému sa zatiaľ nevyjadrili ani lesbičky, ani homosexuáli, či transvestiti. Dokonca ani jeden z európskych prevažne ľavicových a liberálnych poslancov (z 325), ktorí hlasovali za nové uznesenie. Pravdepodobne časť z nich patrí do tejto komunity, alebo ich deti, či vnuci pod vplyvom bezbrehej slobody a totálneho liberalizmu zmenili svoju sexuálnu orientáciu. Ak totiž takýto poslanec nezodpovedne podporuje budúci spoločenský konflikt medzi štandardnými a neštandardnými rodinami, medzi prirodezeným a neprirodzeným manželstvom, mal by sa vzdať svojho mandátu. Likviduje mier a základy ľudskej spoločnosti, oslabuje duchovnú jednotu, silu a kresťanské dedičstvo v Európe. Znižuje jej obranyschopnosť voči americkej rakovine, ktorá výrazne metastázuje už dvadsať rokov a nekontrolovateľne sa rozšírila aj do Európy. V akej Európe chce potom dožiť takýto poslanec, takáto poslankyňa? Teraz je In, potom bude Out, alebo spácha samovraždu za svoje nezodpovedné konanie?
Prečo sa poslanci Európskeho parlamentu nezaoberajú uzneseniami na ochranu manželstva, kresťanskej morálky a výchovy detí, kresťanského života? Dokedy budú kresťania v Európe ustupovať ľuďom, ktorí sa nechcú prispôsobiť väčšine, nechcú akceptovať, že len láska medzi mužom a ženou je prirodzená láska, že len ona má duchovnú a reprodukčnú hodnotu? Najnovšie uznesenie EP síce nepodporili európski národniari (EUN) a najsilnejšia frakcia – európski kresťanskí demokrati a ľudovci, ale ich politická a mediálna sila je omnoho slabšia, ako „druhého tábora“. Sám som zvedavý, kedy sa už začnú takzvané slobodné médiá a občianske združenia, ktoré nenesú za nič zodpovednosť, zaoberať otázkou slobodného výberu manželstva pre naše deti a našich vnukov – mám si zobrať za manželku lesbičku alebo „štandardnú a kresťanskú ženu“? Bude moje manželstvo s gayom daňovo výhodnejšie a lacnejšie, ako kresťanské manželstvo? Ak sa rozhodnem pre nediskriminované a sexuálne rovnaké manželstvo, ušetrím na tehotenstve, plienkach, dojčení? Dieťa ako dieťa, však je jedno, či sa splodilo z lásky, vďaka skúmavke alebo si ho kúpim a adoptujem... Kam dospeje ľudstvo v Európe takýmito porovnávaniami? Iba do pekla a vlastnej záhuby.
Nové uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré bolo prijaté v pomere hlasov 325:124:150, prichádza po ďalších vyhláseniach poľských politických špičiek. Pred vyše mesiacom zástupca poľského ministra školstva Miroslaw Orzechowski vyhlásil, že sa pripravuje zákon, ktorý zakáže homosexuálnym učiteľom vyučovať, a tým propagovať homosexuálny postoj. Poľský premiér neskôr odmietol obvinenia a uviedol, že homosexuálne orientovaní učitelia nebudú diskriminovaní, avšak priznal, že podľa jeho názoru „osoby propagujúce homosexualitu by nemali byť učiteľmi“. Poľská verejná ochrankyňa práv detí to doplnila vyhlásením, že pripravuje zoznam zamestnaní nevhodných pre homosexuálov.
„Európska únia je v prvom rade spoločenstvom vyznávajúcim hodnoty, z pomedzi ktorých patria dodržiavanie ľudských práv, demokracia, právny štát, rovnosť a nediskriminácia medzi najdôležitejšie. Inštitúcie a členské štáty EÚ majú povinnosť zabezpečiť ich dodržiavanie,“ píše sa v spomínanom uznesení Európskeho parlamentu. Všimnite si lepšie pojem hodnoty, slová o prirodzenom manželstve a kresťanských hodnotách a koreňoch pre rodinný život v ňom chýbajú. Nechýba v ňom však požiadavka voči Európskej komisie, aby zabezpečila „zákaz diskriminácie na základe sexuálnej orientácie“ vo všetkých oblastiach, a to prostredníctvom dokončenia návrhu antidiskriminačného balíka. Bez neho budú homosexuálni a bisexuálni občania naďalej ohrozovaní diskrimináciou. Podľa 325 poslancov má Európska komisia „urýchlene preskúmať vykonávanie antidiskriminačných smerníc“ členskými krajinami a v prípade porušenia záväzkov predvolať členské štáty pred súd!
Nuž pripomeňme týmto zblúdilým ovciam slová, ktorým verili aj ich starí a prastarí rodičia: „A Boh stvoril človeka na svoj obraz, na obraz Boží ho stvoril, mužské a ženské pohlavie stvoril. A Boh ich požehnal a Boh im riekol: ploďte sa a množte sa a naplňte zem a podmaňte si ju a vládnite nad morskými rybami a nebeským vtáctvom i nad každým živým tvorom, ktorý sa plazí na zemi.“

Mgr. Róbert Matejovič

Metodika pre úspešných manažérov
„Manažment – to je beh na dlhé trate. Pravé umenie nie je krátko zažiariť, ale dokázať zostať hore natrvalo. Ak rozumiete riadeniu firmy, tak sa vám to podarí,“ tvrdí Ladislav Pavlík, prezident Školy manažmentu L. Ron Hubbarda na Slovensku.

Neskončené dobrodružstvo
„Silnejšou Európou úspešne k výzvam globalizácie. Európa - to nie sú „oni“, ale „my“, zamýšľa sa José M. Barroso, predseda Európskej komisie.

Pravoslávne ruské kupoly
Rusko sa po dlhých rokoch ničenia a rúcania svätýň znova vracia k historickým duchovným cennostiam, ktoré po stáročia v mnohom určovali jeho život.

V štáte cyperských Turkov
„Mestskú kanalizáciu máme spoločnú. To sa rozdeliť nedalo, prestalo by to fungovať. Skúšali to oddeliť jedni i druhí, nedalo sa,“ hovorí Mustafa zo severnej Nikózie.

Rova expanduje aj v Rumunsku
Na Slovensku boduje so stredoeurópskou novinkou – s ľahkou strešnou krytinou Goodlock s novým a krytým spôsobom ukotvenia.

Majster karate a tanca
„Keď som sotva dvanásťročný s karate začínal, veľa som plával a sní­val o tom, že raz budem majster Európy. Pri každom tempe som si opa­koval: majster Európy, majster Európy,“ spomína Fredy Ayisi, karatista, tanečník, choreograf a spevák.

Európska poslankyňa Belohorská kritizuje ministra kultúry Maďariča
Urazil a šokoloval Úniu žien Slovenska. Ako? Ignoroval a nepodporil oslavy 150. výročia narodenia Terézie Vansovej vo Zvolenskej Slatine 17. apríla 2007 a emisiu pamätnej známky na jej počesť.

Iba štvrtá žena na slovenských známkach
Slovenská pošta vydala známku Terézia Vansová náklade 500 000 kusov a vytlačila ju v tlačiarni v Budapešti, keďže sa na Slovensku netlačia známky a ani iné ceniny.

Ukrajinské hospodárstvo a politická kríza
Ukrajinská vláda dokázala za veľmi krátky čas stabilizovať hospodársku situáciu v krajine. Vďaka jej úsiliu HDP Ukrajiny v roku 2006 narástlo o 6,7 percent.

Washington sa pokúša použiť Európu ako štít
Brusel prisľúbil, že odkúpi jednotlivé prvky ruského vojenského hardvéru pre potreby európskeho protiraketového obranného systému, ale zatiaľ sa tak nestalo.

Bude Čečensko monarchiou?
Hospodárske záujmy Kadyrovho klanu prekročili hranice spacifikovanej republiky, ktorú neovládli federalisti.

Slovensko-poľská vojna Ako slovenská armáda po boku Nemecku útočila v septembri 1939 na Poľsko. Bez odporu obsadila slovenské obce Javorina a Podspády, ktoré Poľsko získalo po Viedenskej arbitráži.

Spisovateľ národa
„Každý deň svojím konaním píšeme testament pre naše deti. Slovenský národ potrebuje otca, ktorého by mal rád a neurážal ho. Slovenský národ na takého otca národa ešte stále čaká ako Židia na Mesiáša,“ hovorí Ladislav Ťažký, spisovateľ, publicista, národovec, žijúci klasik slovenskej literatúry.

Bubeník Marcel Buntaj
„Môžem povedať, že celá západná Európa je veľmi vnímavé publikum. Za epicentrum diania by som však na Slovensku označil Košice. Zdajú sa mi ako samostatný štát v štáte. Sú sebestačné, kultúrne, publikum je vnímavé, cítim to tak už od čias, čo som začal hrať.“

Zlatý súdok 2007
Už 13 rokov organizuje Pivná galéria Prešov a hlavne jej protagonista Fedor Vico súťažné výstavy kresleného humoru na tému pivo. Tohto ročníka sa zúčastnili autori z 27 štátov sveta a poslali na výstavu niekoľko sto obrázkov.

Zostane Karol Beck sólovým jazdcom?
Kto má vlastne maslo na hlave? Slovenský tenisový zväz najprv jeho dopingový prípad kryl, teraz čelí jeho priamym i nepriamym obvineniam.

Dimenzie č.5/2022Ursula vedie EÚ do záhuby
Silný líder pre Košický kraj
Mostar z mosta
Staré mesto Ljubuški
Rusko bude vždy Ruskom
Kedy padne Liz?
Digitálna mena sa približuje
,,Únik z energetickej pasce“
Čo bráni EÚ (Slovensku) a USA, aby iniciovali mierové rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom?
Ako prekonávať strach zo smrti?
...Čítať viac
Dimenzie č.4/2022Región budúcnosti v Európe
Turistický príbeh o Medzimurí
Ali pašove pramene
Eko pastierska osada Vranjak
Prvý Healthness v Európe
Inscenácie - metódy západnej politiky
„Spáchal“ pán Mečiar subverziu?
Čo si myslíte o súčasnej zahraničnej politike USA voči EÚ, Ukrajine a Rusku?
Z armády pod zámok väznice
...Čítať viac