Úvod    Archív čísiel    2016    September/Október 2016

September/Október 2016

Kto „hackol“ Clintonovú?
Nová výzva pre Slovensko
Európska Amazonka v Slavónsku
Krvavá kóta 169
Najväčšia korupčná ryba
Čínsky model demokracie
Zlyhanie americkej demokracie
Poľskí lídri v inováciách
Svetové unikáty biomedicínskeho inžinierstva
Ako hodnotíte vojenské pôsobenie Ruska v Sýrii na obranu kresťanov a proti Islamskému štátu?

Editorial
Kto „hackol“ Clintonovú?

Pravda môže byť omnoho šokujúcejšia než ste čakali. Komunita amerických tajných služieb,  ktorú vedú traja najväčší „politickí herci“ súčasnej histórie, tvrdí, že má nezvratný dôkaz, že za hackovaním počítačov Demokratickej strany a účastníkov prezidentskej kampane Hillary Clintonovej stojí ruská vláda. Avšak John Brennan, riaditeľ CIA, James Clapper, riaditeľ Národnej bezpečnostnej služby (národnej rozviedky, DNI) a admirál Mike Rogers, riaditeľ Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) nepredložili ani jeden dôkaz o tom, že by ruská vláda zohrala akúkoľvek úlohu pri napichnutí počítačov alebo sledovaní e-mailových účtov Demokratickej strany alebo Johna Podestu, vedúceho kampane Hillary Clintonovej, a ostatných členov volebného tímu.
Podesta sa už dlhú dobu zaoberá návštevami mimozemských civilizácií, neidentifikovateľnými lietajúcimi objektami (UFO) a príslušnými materiálmi, ktoré sú v rukách vlády. Podesta, ktorý pôsobil ako šéf prezidentskej kancelárie počas vlády Billa Clintona a Baracka Obamu, preorientoval svoje záujmy na top tému hackerskej komunity: prešiel k tým, ktorí dúfajú, že sa dostanú k „zlatej žile“ informácií v tajných dokumentoch vlády USA o návštevách mimozemských civilizácií a UFO. Podesta spolu so svojím bratom Tonym Podestom, super lobistom vo Washingtone DC, sú v centre mocenskej štruktúry USA. Takže, keď indivíduum s dobrými kontaktmi, ako je John Podesta, prejaví záujem o vládne dokumenty týkajúce sa mimozemšťanov a UFO, komunita UFO hackerov prijíma jeho záujem s nadšením.
Podesta je stredobodom svojej vlastnej „UFO podestrie“. „Podestria“ mala v stredovekom Taliansku na starosti administratívne delenie mestských, respektíve štátnych hraníc medzi Benátkami a Janovom. V súčasnosti existuje „Podestria“ v kybernetickom priestore, ktorý zahŕňa počítačových hackerov a výskumníkov UFO s rôznym stupňom expertízy a s teóriami, kde americká vláda skrýva najväčšie tajomstvá. Ide o hackerov „podestrie“, ktorí prenikli do slabo zabezpečeného systému e-mailov Google a objavili, okrem zaujímavého e-mailu o mimozemskom subjekte medzi astronautom Dr. Edgarom Mitchellom (Apollo 14) a Podestom, aj ďalšie e-maily, ktoré sa  zaoberajú s predvolebnou kampaňou 2016.
Podstatné je však to, že so sledovaním Podestových e-mailov a pošty najvyšších poradcov pani Clintonovej, Humu Abedina a Jennifer Palmieriovej, nemá Rusko nič spoločné. Komunita amerických tajných služieb, ktorá zúfalo túži po návrate do čias studenej vojny a po navýšení rozpočtu, umelo vytvára bublinu o ruskej špionáži, aby v zúfalej snahe odvrátila pozornosť od korupčných afér rodiny Clintonovcov a Hillarinej kampane.
Podesta je magnetom pre následníkov zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangeho v 80-tych rokoch ako aj „Cypherpunks“ v rokoch 90-tych. Boli to mladí hackeri, ktorí urobili všetko preto, aby odhalili a zverejnili prítomnosť E.T.-ho na Zemi. Najväčší prienik do vojenských počítačov vykonal mladý Škót Gary McKinnon. Bol usvedčený z toho, že sa v mesiacoch február 2001 a marec 2002 nabúral do 97 systémov americkej armády a NASA. McKinnon vyhlásil, že hľadal súbory na zničenie systémov voľnej energie (Čo chcel astronaut Mitchell prediskutovať s Podestom) a UFO. Rusko s ním nemalo nič spoločné a určite sa nepodieľalo na nabúraní sa do e-mailovej komunikácie počas kampane Hillary Clintonovej. USA sa v roku 2012 pokúšalo o jeho vydanie, no vtedajšia britská ministerka vnútra Theresa Mayová, teraz premiérka, prekvapivo zrušila jeho vydanie. Britské obvinenia McKinnona zo zločinu boli zrazu stiahnuté. Medzi tých, ktorí podporovali McKinnona a boli proti jeho vydaniu do USA, patria aj Boris Johnson, súčasný minister zahraničných vecí, a David Cameron, bývalý premiér.

Začiatkom tohto roka Hillary Clintonová prejavila svoj záujem o hackerov, keď pre denník Conway Daily Sun v New Hampshire povedala, že sa ako prezidentka bude zaoberať utajovanými dokumentami v súvislosti s UFO. Toto bolo ďalším magnetom pre globálnu komunitu hackerov. Aj Bill Clinton urobil najlepšie čo vedel, aby pritiahol záujem hackerských skupín zameraných na UFO. V roku 2005 vo svojom prejave v Hong Kongu povedal: „Usiloval som sa zistiť, či existujú nejaké utajené dokumenty odhaľujúce pravdu o UFO. Ak vôbec nejaké existujú. No ja som sa k nim tiež nedostal. Nie som jediný prezident, ktorému sa klame alebo ktorého prekabátili kariérni byrokrati. Ale môže niekde existovať nejaký človek - „kariérny byrokrat“, ktorý má na starosti temné tajomstvá a ukrýva ich dokonca aj pred americkým prezidentom. Ak je tomu tak, obišli ma a až sa vám hanbím povedať, že som sa usiloval, ale neúspešne.“
Keď sa Hillary Clintonovej v New Hampshire opýtali, čo tým jej manžel chcel povedať, odvetila:„Myslím, že áno (navštívili nás). Ale to s istotou nevieme.“ V roku 2014 Bill Clinton v televíznej šou Jimmiho Kimmela povedal: ,,Ak by nás navštívili mimozemšťania, neprekvapilo by ma to. Dúfam však, že to nebude ako vo filme Deň nezávislosti, to by bol problém.“
CIA, NSA a DNI dobre vedia, že komunita hackerov zameraných na UFO má tendenciu „útočiť“ na súkromné e-maily tých, ktorí by mohli disponovať s informáciami o tejto téme, vrátane Johna Podestu. V roku 1998, keď Podesta pracoval ako šéf Clintonovej prezidentskej kancelárie, sa z 215 požiadaviek na NSA na slobodný prístup k informáciám (Zákon o slobode informácií - Freedom of Information Act, FOIA) 72 požiadaviek týkalo dokumentov o UFO. Navyše, v roku 1998 sa 15% zo všetkých žiadostí adresovaných CIA v súlade so zákonom FOIA týkali dokumentov o UFO. Keď Podesta odišiel z Bieleho domu, obhajoval výskumníkov UFO, ktorí žiadali vládu USA, aby rešpektovali Zákon o slobode informácií a v plnom znení zverejnili dokumenty o UFO!

To, čo dostane legálne časť komunity, ktorá sa zaoberá s UFO, je často neuspokojivé, keďže získané informácie pochádzajú z dôkladne redigovaných stránok. Ďalšie informácie si preto získava „hackovaním“. V septembri tohto roka sa dvaja muži zo Severnej Karolíny, ktorí boli súčasťou hackerskej skupiny Crackas with Attitude, údajne nabúrali do e-mailovej schránky riaditeľa CIA a riaditeľa DNI. Ďalší traja členovia tejto hackerskej skupiny žijú vo Veľkej Británii. V jednej z textových správ poslaných mužom zo Severnej Karolíny sa uvádza: „Hľadám dôkazy už od čias Garyho.“ Hovorí o britskom hackerovi Garym McKinnonovi. Ak hľadáme odkazy na mimozemšťanov v Brennenových e-mailoch, jeden z hackerov tvrdí, že narazil na informáciu, že sa CIA podieľalo na mučení. „Mám toho lúzera (myslel tým Brennana), práve som zverejnil e-maily, v ktorých sa priznávajú k mučeniu.“
Ide o najbežnejší príklad toho, ako hackeri počas hľadania informácií o ich obľúbenej téme, narazia na ďalšie informácie úplne z inej oblasti. A to je presne spôsob, ako prenikli do Podestových e-mailov a e-mailov iných demokratov, ako tomu bolo v prípade Juliana Assangeho a WikiLeaks a kampane Donalda Trumpa. Opäť, neexistujú žiadne dôkazy o zaangažovaní sa ruskej vlády do celej veci.

Korporátne médiá sa snažia hodiť hackovanie Podestovej pošty a ostatných predstaviteľov Clintonovej kampane na ruského prezidenta Vladimíra Putina. V podstate ide len o to, že je pre demokratov hanbou priznať, kto sú skutoční hackeri a že ich záujmom je „len“ získať informácie o „malých sivých mimozemšťanoch“. Je to ich chyba (Podestu a Clintonovej), že svojími prejavmi tak veľmi zaujali počítačových hackerov, ktorí dychtivo pátrajú po informáciách vo vládnych aj súkromných počítačoch.
Presne tak ako mnohí verili, že prezidentské voľby 2016 budú viac než čudné, rútime sa do tzv. Zóny súmraku. Čo sa týka mojej znalosti hackerov, v 80-tych a 90-tych rokoch som mal na starosti monitorovanie hackerov pre NSA, pre ministerstvo zahraničných vecí, Národný inštitút štandardov a technológií (NIST) a pre americké námorníctvo. Dnes je však jasné, že za hackovaním nestoja žiadni štátom podporovaní hackeri, no tínedžeri, ktorí sú pripojení na svoj modem zo svojho suterénu alebo zo suterénu domu ich rodičov.
Wayne Madsen, investigatívny novinár, autor fejtónov. Člen Society of Professional Journalists (SPJ) a the National Press Club. 

Nová výzva pre Slovensko
,,Projekt čínskej Hodvábnej cesty 21. storočia môže Slovensku jeho geopolitický význam a získať mu pozíciu hráča vo svetovom obchode,“ tvrdí Dana Meager, štátna tajomníčka Ministerstva financií SR.  

Galéria
Európska Amazonka v Slavónsku

Prírodný park Kopački rit je biosferickou rezerváciou riek Mura-Dráva-Dunaj pod záštitou organizácie UNESCO. Patrí k najlepšie zachovaným močiariskám v Európe.

Fotoreport
Krvavá kóta 169

Memoriálny komplex pamätníka Červenej armáde nad Dunajom pripomína nielen Batinskú bitku v Druhej svetovej vojne, ale aj vojenský zápas za slobodu národov bývalej Juhoslávie.

Názor
Najväčšia korupčná ryba

Trestný sudca Štefan Harabin tvrdí, že je ňou prezident Andrej Kiska, ktorý nemá bezpečnostnú previerku, spáchal volebný korupčný podvod a používa praktiky mafiánskych advokátov.  

Zaujalo nás
Čínsky model demokracie
Bude už inšpirovať aj USA a Veľkú Britániu? Je lepšia konzultatívna alebo zastupiteľská demokracia?

Zahraničie
Zlyhanie americkej demokracie

Médiá v rukách niekoľkých korporácií majú presvedčiť Američanov a celý svet o tom, aký je Donald Trump neprijateľný kandidát na prezidenta USA.

Investstory
Poľskí lídri v inováciách

Malopoľské vojvodstvo a Prodrobot, automatizovaný trenažér chôdze od firmy Prodromus.

Uspešný
Svetové unikáty biomedicínskeho inžinierstva

Košické titánové implantáty na mieru reprezentujú slovenské know-how. V európskom a vo svetovom merítku sú známe pre svoju jedinečnú technológiu a originálnu vlastnú konštrukciu.

Anketa
Ako hodnotíte vojenské pôsobenie Ruska v Sýrii na obranu kresťanov a proti Islamskému štátu?

Charita
Z Istanbulu do Vatikánu

Na 13. ročník NAPS ekumenického koncertu 2017 vyšle patriarcha Bartolomej I. svojho osobného legáta a pápež František prezidenta Pápežskej rady pre napomáhanie jednoty kresťanov.

Sonda
Posledná svetová duchovná bitka? 

Podľa patriarchu Kirilla dnešný západný svet je už čisto materialistická, antihumánna, otrokárska civilizácia, ktorá teraz útočí aj na Rusko.

Reflexie
Ortodoxná a heterodoxná mystika

Blúznivý, nejasný, zahmlený spirituálny život mimo hygieny duše pravoslávna mystika nepozná a odmieta.

Dedičstvo
Plán činnosti združenia Slavica na rok 2017

Kniha Kráľovstvo Slovanov je dlho očakávaný preklad diela Maura Orbiniho, o ktorom sa diskutuje na Slovensku už niekoľko rokov.

Patróni vedy, techniky a remesiel (6. časť) 
Svätý Albert Veľký a fyzika a chémia.

História
Komu chýbajú nacistické poklady?
Hľadači pokladov stále obchádzajú mýtický hrad Wewelsburg, na ktorom šéf SS Heinrich Himmler uskutočňoval svoje okultné predstavy.

Svet šoubiznisu
Spája džez s inými žánrami

,,Rada svoj koncertný program osviežim aj výberom zo swingového a latinsko-amerického repertoáru,“ konštatuje speváčka Adriena Bartošová. 

Kultúra
Upísal sa písaniu

,,Zakotvil som pri literatúre faktu,“ zdôrazňuje spisovateľ Ladislav Švihran.  

Umenie
Varaždínske inšpirácie
Tomislav Sabolić hľadá sofistikované, luxusné a farebné štýly olejovej maľby, rôzne motívy v štýle a vo farbách ,,starého“ baroka.

Šport
Višňa v Amerike nezostal
„Odohrať tri či štyri zápasy, potom mesiac nehrať a potom hrať so sebazaprením, to sa dlhodobo nedá,“ komentuje Ľubomír Višňovský ukončenie svojej hráčskej  kariéry.

Dimenzie č.5/2022Ursula vedie EÚ do záhuby
Silný líder pre Košický kraj
Mostar z mosta
Staré mesto Ljubuški
Rusko bude vždy Ruskom
Kedy padne Liz?
Digitálna mena sa približuje
,,Únik z energetickej pasce“
Čo bráni EÚ (Slovensku) a USA, aby iniciovali mierové rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom?
Ako prekonávať strach zo smrti?
...Čítať viac
Dimenzie č.4/2022Región budúcnosti v Európe
Turistický príbeh o Medzimurí
Ali pašove pramene
Eko pastierska osada Vranjak
Prvý Healthness v Európe
Inscenácie - metódy západnej politiky
„Spáchal“ pán Mečiar subverziu?
Čo si myslíte o súčasnej zahraničnej politike USA voči EÚ, Ukrajine a Rusku?
Z armády pod zámok väznice
...Čítať viac