Január 2018

Globalisti majú rôzne farby
Vyšehradský kvartet nenahradí EÚ
Reštaurácia Dvaja hajdúsi
Vzácne Heraklovo mesto
Mal by Robert Fico verejne podporiť Česko, Maďarsko a Poľsko?
Ničiaci buldozér Angela
Talianske otázniky
Mníchovská zrada očami Rusov
Musíme oddeliť drogy od dolára
Čakanie na božskú spravodlivosť

 

Globalisti majú rôzne farby
Tak sme prežili 100. výročie boľševického prevratu, ktorý sami boľševici dlho nenazývali inak. Aspoň to im slúži ku cti, na rozdiel od ich neskorších apologétov, ktorí z neho urobili
VOSR - Veľkú októbrovú socialistickú revolúciu, ktorá nebola ani októbrová, ani socialistická,  ani revolúcia, a tobôž veľká. Bolo to sprisahanie hrdlorezov bez ľudskej krvi v žilách, ktorí si hľadali štát ako vojenskú a ekonomickú základňu pre globálnu revolúciu. Chceli utopiť v krvi celú planétu a nastoliť svetový komunizmus. Na to im poslúžilo Rusko, ktoré prekážalo mnohým, práve tak ako dnes. Keď im to nevyšlo so slobodomurárskym zosadením cára a nastolením republiky, rozhodli sa pre variant B. Niečo podobné sa odohráva aj dnes, len pod zástavou Islamského štátu. Pre globalistov vonkoncom nie je podstatné, akú má tá zástava farbu, červenú, žltú, zelenú, čiernu či modrú. V skrini majú starostlivo uložené a proti moliam ošetrené zástavy všetkých farieb. Dôležité je, že garnitúra, ktorú postavia na nohy s pomocou kapitálu a svojich médií, ale najmä tieňových mocenských štruktúr bez hraníc, plní ich základné geopolitické požiadavky. Jednou z nich bola aj predstava o vzniku tzv. Novej Kalifornie na  Kryme ako prvého židovského štátu na svete.

Akí hlúpi a naivní sme boli, a podotýkam stále sme, keď sme si pod tlakom neinformovanosti a nekonečnej propagandy nedokázali uvedomiť, čo sa vlastne odohráva. Mnohí ani dnes nechápu rozdiel medzi trockistickou a stalinskou fázou komunizmu, teda nemôžu rozumieť ani následnému vývoju po ukončení tzv. kultu Stalina a po nástupe chruščovovskej éry, ktorá vyústila do tzv. pádu komunizmu po roku 1989. Nechápu, že tzv. neokoni, ktorí tak zúrivo vystupujú proti Trumpovi, až mu verejne hrozia vraždou, sú vlastne deti Trockého, práve tak ako naša oligarchická skupinka socialistov, ba dokonca aj elitných amerikanofilov z médií. Žiaľ, tí vo vláde sa stále držia na šnúrkach od gatí chudobného slovenského človeka, ktorý sa nazdáva, že by raz mohol dostať za vernosť dubčekovské rožky a mlieko za dve koruny. Nikto im nepovie, že i tzv. Pražská jar bol iba trockistický pokus, len previerka, ktorej nijako nezáležalo na dôsledkoch. Nie darom aj signatári Charty 77 tvorili takmer ako celok práve takíto trockisti. Neviem, kam sa vyvíja Rusko. Rozkročilo sa ponad všetky ideológie a vo svojej nejasnosti sa pokúša  loviť sympatie všetkých a každého. Ale na dvoch stoličkách sa sedieť dlho nedá. Ak nevpustíme do svojho srdca Boha, opäť sa iba zrazí Lucifer s Belzebubom.

Ľudská pamäť je krátka. Nedávna bolesť sa premieňa na sentiment, ktorý sa rodí z nových krívd, navrstvených prítomnosťou. Pre dnešnú mládež je už čímsi predpotopným otázka tzv. socializmu, teda monopolu jednej politickej ideológie, ktorá odmietla tisícročnú duchovnú a mravnú skúsenosť, tobôž Druhej svetovej vojny. Ľudia zvyčajne vnímajú iba to, čo sa ich dotýka bezprostredne, nevidia minulosť ako príčinu a prítomnosť ako jej dôsledky. Život je iba jeden, treba žiť, každý deň má svoje trápenia, načo sa ohliadať, ešte by sa človek premenil na soľný stĺp ako Lótova žena. A tak ani nebadáme, že suchý strom, ktorý sme zrezali, púšťa zo živého koreňa nový výhonok.

Puč boľševikov v Rusku roku 1917 bol pokusom o svetovú revolúciu, o prvý variant globalizácie. Bol to variant krvavý, charakterizovaný červeným terorom. Zápas o národ, o tradíciu, o duchovno, ktoré zrodilo našu civilizáciu, sa však nepodarilo umlčať. Skôr či neskôr by prerástol aj cez íl, do ktorého sa ho pokúsili zabetónovať pásy tankov. V roku 1977 došlo k rozhodnutiu demontovať komunistický systém. Neskôr sa k moci dostal Andropov, ktorý ovládol KGB a začal atakovať uzavretú moc straníckeho aparátu. Nebol to nijako jednoduchý zápas, pretože stranícky aparát mal tiež svoju rozviedku, ktorej úlohou bolo kontrolovať činnosť KGB. Systém strachu, nedôvery a vzájomnej kontroly sa netransformuje ľahko. Našťastie stranícky aparát prehral. Ale to ešte nebolo nijaké víťazstvo. KGB rátalo s integráciou Sovietskeho zväzu do EÚ a do NATO, i s tým, že sa bývalí elitní bojovníci v službách svetovej revolúcie stanú rovnocennými v salónoch Bieleho domu. Spomeňme si na etapu, keď sa hovorilo o spoločnom európskom dome po Ural. Ozaj iba po Ural?! A čo s ázijským územím? Na tomto bode sa KGB rozdelilo. Vzniklo krídlo ochotné prepustiť Áziu USA, Číne a Japonsku za svoj blahobyt a uznanie, a krídlo, ktoré súhlasí s integráciou nie po častiach, ale Ruska ako celku. To druhé krídlo vynieslo k moci Putina. Aby toho nebolo málo, rozliční dôstojníci silových štruktúr, až po generálov KGB, začali hľadať koncepcie budúceho rozvoja štátu. Nemám tu priestor na to, aby som rozvádzal, čo všetko v spoločenskom diskurze pokrývajú tieto silové zložky. Hádam všetko. Čokoľvek si teda ruský človek vo voľbách vyberie, vždy si vyberie moc jedného oddelenia KGB.

Na čo teda slúžia sankcie USA voči Rusku? Ide o pokus dotlačiť k moci tú časť, ktorá pristane na podmienky Západu, teda s postupným a riadeným rozpadom Ruska. Keby Západ neponúkal iba liberálnu alternatívu globalizácie, plnú dekadencie, mravného úpadku a výsmechu z kresťanstva, mohol by byť úspešný. Ale siahol po prevratoch a vojnách ako za čias nástupu boľševizmu...
Teodor Križka, básnik, šédredaktor časopisu Kultúra

Osobnosť
Vyšehradský kvartet nenahradí EÚ
,,Naša spoločná Únia nesmeruje k modelu Spojených štátov, Ruskej federácie, alebo Euroázijskej ekonomickej únie pod taktovkou Mosky,“ konštatuje politický analytik Pavol Demeš.

Galéria
Reštaurácia Dvaja hajdúsi

Nachádza sa v srdci pahorkatiny Kodry približne 36 km od Kišineva, hlavného mesta Moldavska.

Fotoreport
Vzácne Heraklovo mesto

Viac ako jedno milénium slúžilo ako významné strategické, obchodné a kultúrne centrum na juhu Balkánskeho polostrova. 

Anketa
Mal by Robert Fico verejne podporiť Česko, Maďarsko a Poľsko a žiadať Európsku komisiu o stiahnutie žaloby za ich odmietanie programu prerozdeľovania migrantov?

Názor
Ničiaci buldozér Angela

,,Potrebujeme európsku Európu, nie EÚ medzinárodného finančného sektora,“ zdôrazňuje Manuel Ochsenreiter, riaditeľ Nemeckého centra pre euroázijské štúdie.

Talianske otázniky
,,Bez silnej vlády bude Taliansko naďalej závisieť od rozhodnutí bruselskej byrokracie,“ píše Gianluca Savoini, poradca pre zahraničnú politiku Ligy Severu.

Zaujalo nás
Mníchovská zrada očami Rusov

Všetko mohlo byť inak, ak by sa Chamberlain a Daladier tak nebratríčkovali s Hitlerom.

Zahraničie
Musíme oddeliť drogy od dolára

Ak sa prestane obchodovať s drogami v dolároch, Euroázia môže vrátiť anglosaskému svetu jedovatý dar. 

Justícia
Čakanie na Božskú spravodlivosť

,,Prezident Andrej Kiska konal opätovne protiústavne,“ tvrdí Štefan Harabin, trestný sudca Najvyššieho súdu SR na margo vymenovania troch nových ústavných sudcov.

Úspešná
Riadia ju náhody

,,Finančníctvo chce rozum, futbal energiu a maľovanie srdce. Moje diela odrážajú moje momentálne pocity,“ tvrdí Ivana Kosturová.

Príbeh
Buldog z Malej Idy

Závislosť od behu pomohla ultramaratóncovi Slavomírovi Lindvaiovi prekonať samovražedné myšlienky a závislosť od alkoholu.

Sonda
Človek nie je izolovaná monáda 

,,Ľudskú osobu nemožno redukovať na akúsi slobodu, ktorá rozhoduje sama o sebe,“ zamýšľa sa ktolícky kňaz Radoslav Lojan.

Reflexie
Pravoslávie v pravosláví (4. časť)
Od trestu smrti k uznaniu starovercov.

História
Záhadný princ Rudolf (III.časť)

Zastrelil nielen svoju milenku, ktorá sa rozhodla zomrieť s ním, ale aj seba.  

Šoubiznis
Žije a tvorí aj za brata

,,Keď som videl ten veľký úspech Jirkových pesničiek, tak som si povedal, že musím tie pesničky hrať,“ hovorí český monarchista Milan Schelinger a líder skupiny Milan Schelinger Band.

Kultúra
Neodolal opernému spevu
,,Môj otec vytvoril takú dokonalú kreáciu postavy Jánošíka, že by som neobstál v konfrontácii s ním,“ priznáva  Martin Malachovský, sólista Opery SND v Bratislave.

Knihy a recenzie
Z Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov

Umenie
Slobodný orchester farieb
Chorvátsky akademický maliar Siniša Simon a jeho spontánna, vitálna a svieža tvorba.

Šport
Zákutia v cyklistike
Pochybenia Medzinárodnej cyklistickej únie poškodili aj Petra Sagana, Romana Kreuzigera a ďalších cyklistov.

Dimenzie č.5/2022Ursula vedie EÚ do záhuby
Silný líder pre Košický kraj
Mostar z mosta
Staré mesto Ljubuški
Rusko bude vždy Ruskom
Kedy padne Liz?
Digitálna mena sa približuje
,,Únik z energetickej pasce“
Čo bráni EÚ (Slovensku) a USA, aby iniciovali mierové rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom?
Ako prekonávať strach zo smrti?
...Čítať viac
Dimenzie č.4/2022Región budúcnosti v Európe
Turistický príbeh o Medzimurí
Ali pašove pramene
Eko pastierska osada Vranjak
Prvý Healthness v Európe
Inscenácie - metódy západnej politiky
„Spáchal“ pán Mečiar subverziu?
Čo si myslíte o súčasnej zahraničnej politike USA voči EÚ, Ukrajine a Rusku?
Z armády pod zámok väznice
...Čítať viac