Dimenzie 02 2020 Pavol Sovak

Obsah

  • Slovensko neničí vírus, ale koronahystéria
  • Pilier projektu Košice – City Science
  • Víťazstvo v mene Božom
  • ,,Mesto duchov“
  • Covid-19 Čínu neporazí
  • Ako komentujete prístup EK k pandémii vírusu Covid-19?
  • Od Versailles po Mníchov (1. časť)
  • Psychiatri sa ,,zahniezdili“ aj v justícii
  • Keď útechou sú iba drogy
  • Medzi Moskvou a Konštantinopolom (2. časť)

Na zobrazenie obsahu sa musíte prihlásiť do archívu. Prosím Log In. Nie ste členom? Pridajte sa k nám

Editoriál

 

Slovensko neničí vírus, ale koronahystéria

 

Zdravý prístup vždy predpokladá skúmať fakty, zhromažďovať dôkazy a až na základe nich súdiť. Takto som postupoval vo svojej sudcovskej praxi a rovnaký prístup používam aj na analýzu spoločenskej situácie.
V roku 2010 bol vytvorený Good club, do ktorého vstúpili predstavitelia tzv. svetovej elity ako Bill Gates, David Rockefeller, Warran Buffett, Michael Bloomberg, Ted Turner a George Soros. Jedným z problémov, ktoré sa klub podujal riešiť, bolo údajné preľudnenie Zeme. Svojimi názormi na túto tému sa netajili ani v minulosti. Napríklad Ted Turner v roku 2008 povedal, že ideálne by bolo znížiť počet obyvateľov na Zemi na dve miliardy ľudí. Elity si vymysleli aj falošnú teóriu údajného nebezpečenstva oxidu uhličitého, ktorú som detailne demaskoval v knihe Naša vlasť. Keď Bil Gates vystúpil na konferencii TED X v roku 2010, uviedol ako hrozbu emisiu 26 biliónov ton CO2 ročne a zamýšľal sa: „Z prudkého rastu musíme uskutočniť pokles na nulu. CO2 = P (počet ľudí) x S (množstvo služieb) x E (energia na služby) x C (množstvo CO2 emitovaného na jednotku energie). Pozrime sa na rovnicu a zvážme, ako možno výsledok znížiť na nulu. Zrejme sa niektorá z hodnôt bude musieť priblížiť k nule. Prvý máme počet obyvateľstva. Ak vykonáme skutočne dobrú prácu s novými vakcínami, zdravotníctvom, službami reprodukčného zdravia, dokážeme znížiť počet obyvateľstva o 10 až 15 percent.“
Podčiarkujem, Bill Gates, známy podporovateľ celosvetovej vakcinácie, chce očkovaním znižovať počet obyvateľstva. Nemá byť cieľ očkovania náhodou opačný? Bill Gates v decembri 2018 na konferencii, ktorú zorganizovala Zdravotnícka spoločnosťou štátu Massachusetts, predpovedal silný pandemický vírus z Číny, ktorého obeťou sa za šesť mesiacov môže stať 33 miliónov ľudí. Pozrimeže, aký vizionár! Toto je však spoločensky deštrukčná psychotechnika a nazýva sa prognózne programovanie, aby podvedomie ľudí bolo pripravené, že sa nejaká udalosť udeje, aj keď ju považujeme za nereálnu až do chvíle, kým sa neuskutoční. Podobne sú zamerané niektoré hollywoodske filmy. Rovnako speváčka Madona na Eurovízii v máji 2019 vo vystúpení, ktoré sa vizuálne podobalo na rituál satanistickej cirkvi, spievala s koronavírusovou korunkou na hlave a pozabíjala tanečníkov v plynových maskách. Tá pieseň Wake up vyšla na albume, na zadnej strane ktorého je písací stroj s nápisom Corona! Ďalšia vizionárka!

Prognózne programovanie pokračovalo simuláciou pandémie dva mesiace pred objavením sa vírusu v októbri 2019 na podujatí Event 201. Organizovali ho The Johns Hopkins Center for Health Security, Bill and Melinda Gates Foundatiou a Svetové ekonomické fórum. Predvádzali na ňom šialený scenár pandémie koronavírusu, ktorý zachváti Zem. V simulácii prijímali rozsiahle reštrikčné opatrenia, vyčísľovali ekonomické straty a prognózovali viac než 60 miliónov ľudských obetí koronavírusu. Ak pozorujeme, čo sa deje okolo koronavírusu, je to skutočne scenár predpokladajúci desiatky miliónov mŕtvych. Je zrejmé, že dnes hráme to, čo napísal niekto iný za celkom iných predpokladov. A my sme návnadu zhltli aj s navijakom. Myslím si, že sme mali postupovať principiálne inak – vytvoriť si vlastný postup primeraný pre Slovensko. Predovšetkým nezastrašovať, ale mobilizovať obyvateľstvo, zakázať šírenie poplašných správ, dôsledne aktualizovať a objektivizovať situáciu, nepotierať náboženské slobody, zabrániť zbytočným ekonomickým stratám a zvážiť to, či prijaté opatrenia nespôsobia väčšie ublíženie na zdraví spoločnosti než potenciálne koronavírus.
Neviem od stola povedať, čo by som robil vo vláde, ale rozhodne by som neklamal obyvateľstvo a nezastrašoval. Presadzoval by som mobilizáciu občanov na obranu, pretože ide skutočne o psychoinformačnú vojnu s biologickou zápletkou. O umelom pôvode koronavírusu nehovorila len česká biologička Soňa Peková, ale faktom je, že Gatesov fond financuje výskumy na Pirbright Institute s koronavírusom. Pritom tento inštitút si dal už 23. júla 2015 patentovať koronavírus za účelom výroby vakcín proti chorobám ako je „infekčná pneumónia“. Keď to inštitútu vytkli, tvrdil, že ide o iný koronavírus. Výhodou umelo vytvoreného vírusu je to, že sa voči nemu dajú vopred vyvinúť testovacie sety a vakcína, ktoré sa potom vhodne použijú a speňažia. Čiže ak je vírus umelý, nemusí byť hneď aj extrémne nebezpečný, ale je praktický pre farmaceutický priemysel.

Vnímam, že už teraz ide o veľký biznis s koronavírusom. A ďalší veľký biznis sa chystá s vakcínou, ako to bolo pri vtáčej chrípke. Štátom nanútili nákup vakcín, ktoré sa potom vyhadzovali do koša. Scenáre s vtáčími a prasacími chrípkami elitám nevyšli. Chrípka je predsa len chrípka, či už taká, alebo onaká. Bolo treba zmeniť názov choroby. Etabloval sa koronavírus a mimoriadne sa ním zastrašuje spoločnosť. Odborníci však vravia, že koronavírusy sú prirodzenou súčasťou organizmu a všetci ich v sebe nosíme. A že teda nejde o nový vírus, ale o nový test. Začalo sa v ľuďoch testovať niečo, čo sa nikdy netestovalo – prítomnosť koronavírusov. Štatistiky však poskytujú celkové hodnotenia chorobnosti a úmrtnosti. Treba si uvedomiť, že priemerne umieralo v Taliansku minulý rok 2500 ľudí denne. Ak nás preto dnes ľakajú informácie o stovkách mŕtvych v rozsahu 500 až 800 osôb v Taliansku, treba si tieto počty zasadiť do rámca celkových štatistických čísel. Podľa štatistík sa napríklad súčasná úmrtnosť v Taliansku podobá na úmrtnosť v roku 2017 počas chrípkovej epidémie. Môžete si sami kontrolovať fakty na www.euromomo.eu.V Nemecku už ľudia spustili petície za vrátenie života do normálu.Aj my musíme štátnicky múdro uvažovať a konať, aby sme sami seba neporazili v rozpútanej psychoinformačnej vojne.

Prístup Pellegriniho a Matovičovej vlády v súvislosti s bojom proti koronavírusu vysal občanom životné sily. Médiá v tandeme s reprezentantmi štátu sa podujali ľudí zastrašovať. Ak sa vláda rozhodne občanov zastrašovať, správa sa k nim ako k nerozumnému decku, ktorému treba rozkazovať a ešte sa mu povyhrážať, aby poslúchalo a nezmyslelo si premýšľať a robiť vlastné kroky. Pokus o absolútne direktívne podriadenie, toto sme tu ešte nemali. Dôsledok? Ľudia upadli masovo do stresu, paniky a každý lekár vám povie, že v strese zlyháva imunitný systém. Zdraviu občanov preto vláda rozhodne nepomohla, ak jej išlo naozaj o ľudské zdravie. Šírená koronahystéria masovo psychicky a zdravotne odrovnala najmä starých ľudí – dlhé týždne v samote okradnutých o všetky životné radosti a vzpruhy, ustráchaných o holý život. Je to najvyšší stupeň psychického týrania a žiadna fyzická choroba nie je taká strašná ako psychická, tým skôr v starobe a bez opory v kresťanských sviatostiach. Možno poviete: A čo sa malo robiť, veď hrozil koronavírus, hrozba hrozieb v histórii nebývaná, neslýchaná? Rozhodne sme nemali v mihu a bez zaváhania prijať nové náboženstvo uctievania koronavírusu nad všetky iné hodnoty. Slováci sú kresťanský národ a zrazu sa im šmahom ruky nanútil bezbožný hodnotový systém, povýšenie tela nad dušu, a zakáže sa im osláviť aj Kristovo Vzkriesenie.

Chyba sa stala hneď na začiatku. Pred prijatím akýchkoľvek krokov vo vzťahu k potenciálnej hrozbe, ktorá sa črtala najprv v Číne, potom v Taliansku a vytvárala tlak na prijatie preventívnych opatrení, sa mal premiér, ktorý by bol empatický voči slovenským občanom, poradiť s tímom psychológov, sociológov, ale aj s duchovnými skôr, než spustí na občanov lavínu direktívnych nariadení. Vyzerali nelogicky, človek sa v nich stratil a stal sa externe manipulovaným nesvojprávnym predmetom, neslobodným a ubitým, izolovaným a spanikáreným. Vláda mala ľudí mobilizovať, povzbudiť, nezveličovať riziká, pravdivo informovať, cielene predchádzať panike. Mala ľudí viesť k spolupráci na spoločnej veci v prospech celku, v múdro a logicky stanovený čas a len na nevyhnutnú dobu. Spraviť každého zo svojich občanov (ktorému má slúžiť, nie ho direktívne zotročovať) malého veľkého hrdinu, ktorý dokáže vybojovať svoj individuálny povedzme dvoj-trojtýždňový boj za všetkých. Ale bez zasievania strachu, bez rozosievania paniky, striktne držiac uzdu médiám, aby nechrlili na bezbranných divákov a poslucháčov jednostranne skreslené informácie nezdolateľnej hrozby. A tiež rozumne zvážiť reštrikčné miery a zmierňovať napätie aktualizáciou informácií. Prečo sa nevyhodnocuje vývoj a médiá Slovákov neinformujú, že dôsledky šírenia vírusu sú oveľa miernejšie, než sa predpokladalo, že sa podobajú na silnú vlnu chrípky? A nedeje sa to preto, lebo sme v psychoinformačnej vojne, ktorej nástrojom je deštruktívna informácia. Boris Ratnikov, generál-major a bývalý zástupca náčelníka FSB, o tomto nástroji vo svojej knihe Psí vojny o dôsledkoch varuje: „Deštruktívna zmena energoinformačnej rovnováhy spúšťa proces starnutia, chorôb, vyvoláva smrť človeka.“ A Georgij Rogozin, zástupca náčelníka  bezpečnostnej služby prezidenta, v tej istej knihe upozorňuje: „Presnejšími metódami vplyvu sú počítačové technológie. Na tejto báze je možná masová psychokorekcia cez telekomunikačné kanály – televíziu, rádio, počítačové siete a aj cez tlačené médiá. Cez ne prebieha neciteľný vizuálno-sluchový sémantický vplyv. Takú psychickú zbraň možno úspešne použiť na manipuláciu vedomia jednotlivých osobností a veľkých más ľudí. Skôr než úplne uveríte tomu, čo prináša televízia, rádio alebo internet, najprv sa sami seba spýtajte: ste presvedčení, že sa podobné metodiky v nich nepoužívajú? Že vás zo dňa na deň nezabíjajú? Možno by sme mali podrobovať kritickej analýze to, o čom nás presviedča televízia. Čiže kritickejšie sa stavať k presvedčeniam, ktoré považujeme za „svoje“.
Tieto citáty z pera ruských špičkových odborníkov, ktorí sa profesionálne venujú práve psychotechnikám používaných ako zbraň a vojenský nástroj, vysvetľujú ranu, ktorú utrpelo Slovensko a zmenilo ho na nepoznanie. Pretože to, čo sa u nás spustilo, je psychologická vojna proti vlastnému obyvateľstvu.

Štefan Harabin, bývalý sudca Najvyššieho súdu SR, líder strany Vlasť

 

Osobnosť
Pilier projektu Košice – City Science

,,Silné univerzity dnes nemajú šancu byť atraktívne a úspešné, ak nie sú napojené na technologické parky,“ tvrdí Pavol Sovák, rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Galéria
Hotel Palmeraie Palace v Marakéši

Fotoreport
Víťazstvo v mene Božom

Pri chorvátskom Sisaku utrpeli v roku 1593 Turci prvú veľkú porážku na európskom kontinente.

,,Mesto duchov“
Aj keď je hradbami opevnený Starý Bar mŕtvy, patrí do skupiny najvýznamnejších lokalít stredovekej Európy na pobreží Jadranského mora. 

Názor
Covid-19 Čínu neporazí

A nezmení ani dlhodobo pozitívny hospodársky trend druhého najväčšieho hospododárstva na svete. Keď sa darí Číne, darí sa aj svetu.

Anketa
Ako komentujete prístup Európskej komisie k pandémii vírusu Covid-19, jej opatrenia a pomoc krajinám EÚ?

Zaujalo nás
Od Versailles po Mníchov (1. časť)

Masaryk najprv navrhoval vytvorenie colnej únie s Ruskom. Vznik Česko-Slovenska podporovali Briti, Američania a Francúzi v rámci západnej antinemeckej stratégie. 

Sonda
Psychiatri sa ,,zahniezdili“ aj v justícii

Povýšili sa nad zákony, aby mohli z nadhľadu súdiť a odsudzovať tých, ktorí netušia, čo za vylomeniny stvárajú. 

Svedectvo
Keď útechou sú iba drogy

Z príbehu mladej ženy-matky, ktorá spáchala trestný čin krádeže pod vplyvom návykovej látky. 

Reflexie
Medzi Moskvou a Konštantinopolom (2. časť)

V Poľsku bola pravoslávna viera vymenená za katolicizmus s požehnaním pápeža Benedikta XII. V Litve pod kuratelou poľského kráľa.

Šoubiz
Od práva k hudbe a politike

„Pieseň Amerika, Afrika som odsudený hrať a spievať do smrti. Stále som tu,“ tvrdí hudobník a rockový spevák Marián Greksa.

Kultúra
Majster obrazovej kritiky

,,Chvalabohu, stále máme zopár karikatúristov, ktorí slovenský kreslený humor držia nad vodou,“ konštatuje uznávaný karikatúrista Ľubomír Kotrha.

História
,,Japonský Hemingway“

Samuraj Jukio Mišima sa stal svetoznámym spisovateľom. Keď ho vojaci vypískali, spáchal rituálnu samovraždu.   

Knihy a recenzie
Inkubátor myšlienok

Kniha Na okraj kultúry, na okraj života nastavuje zrkadlo tvorcom a konzumentom slovenskej kultúry dneška.

Umenie
„Žena, koláž, asamBaláž“
Dominantným motívom jeho tvorby sú ženy a sakrálne motívy. Venuje sa portrétom, zátišiam aj figurálnym kompozíciám „zašitým“ v abstrakte. 

Šport
Jubilanti v Monte Carle

Veľká cena Monaka v pretekoch Formule 1 oslavuje 90. narodeniny.  

 

Na zobrazenie obsahu sa musíte prihlásiť do archívu. Prosím Log In. Nie ste členom? Pridajte sa k nám