Daruvar

Okrem termálnej liečivej vody a medzinárodného parku tmavej oblohy ponúka nezvyčajné hedonisticko-zdravotné gastronomické túry, ktoré sú jedinečnou symfóniou chutí a kulinárskeho umenia.

Pripravili: Dimenzie

Róbert Matejovič
Foto: autor, archív 

,,Daruvar je mesto, ktoré miluje život“, tvrdí hlavný slogan, ktorý zastrešuje zaujímavú, atraktívnu a pestrú turistickú ponuku tohto druhého najväčšieho mesta

v Bjelovarsko-bilogorskej župe v Slavónsku. Daruvar je miestom, do ktorého ľudia prichádzajú, aby sa zbavili stresu, osviežili nielen svoje telo a dušu, ale aj myseľ. V tomto medzinárodnom destinančnom bode v Chorvátsku, ktorý sa prezentuje ako destinácia Daruvar – Papuk, sa rozvíjajú produkty v rámci zdravotného, gastronomického, kultúrneho, vidieckeho, hedonistického a dokonca aj astrologického turizmu.

,,Hlavným turistickým produktom našej destinácie je zdravotný turizmus a jeho ďalší rozvoj je našou dlhodobou prioritou. Daruvarské kúpele sú najväčším turistickým subjektom v našej oblasti, ich podiel na celkovom cestovnom ruchu našej destinácie dosahuje takmer 75 percent, v rámci župy 60 percent,“ hovorí Ivana Plažanin Vukovićová, riaditeľka Turistického združenia Daruvar-Papuk, ktorá sa už 15 rokov venuje rozvoju tejto destinácie. ,,Stále máme priestor na zlepšovanie ponuky a skvalitňovanie služieb. Ich novú dynamiku očakávame najmä po realizácii projektu komplexnej obnovy a modernizácie infraštruktúry Daruvarských kúpeľov,“ zdôraznila mi na začiatku nášho rozhovoru táto sympatická diplomovaná ekonómka a absolventka Fakulty manažmentu a hoteliérstva v Opatiji.

Zdroj: Dimenzie, č. 1/2024

Toto je úryvok z članku. Celý si ho môžete prečítať v archíve
s prístupom k obsahu všetkých časopisov Dimenzie
Prosím Log In. Nie ste členom? Pridajte sa k nám

Mali by ste záujem navštíviť toto miesto?

Sme špecialisti na organizovanie zájazdov pre malé skupiny ľudí so spoločným záujmom, ktorí chcú navštíviť zaujímavé miesta a spoznať zaujímavých ľudí.