Daruvar

Slavónsku európsku destináciu zdravotného turizmu s viac než dvetisícročnou históriou posúva investičný boom do pozície chorvátskeho lídra moderného kúpeľníctva. 

Pripravili: Dimenzie

Róbert Matejovič
Foto: autor, archív

Populárne Daruvarské kúpele sa tešia na rozsiahlu modernizáciu svojej infraštruktúry. Špeciálna nemocnica pre medicínsku rehabilitáciu, ktorej zriaďovateľom je Bjelovarsko-bilogorská župa, preinvestuje do roku 2026 viac než 17 mil. eur na obnovu a rozšírenie svojich kapacít. Hlavným cieľom je zlepšiť ponuku kúpeľného a wellnessového turizmu rozvíjaním produktov s vysokou pridanou hodnotou. Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu podporilo tento projekt nenávratným finančným príspevkom v hodnote 13,2 mil. eur z Národného programu ozdravenia a odolnosti. 

Daruvarské kúpele sú najväčším zamestnávateľom v Daruvare. Patria do rodiny európskych destinácií zdravotného turizmu. Špecializujú sa na liečbu reumatických chorôb aj neplodnosti, sú významným strediskom pre rehabilitáciu profesionálnych športovcov. Majú dlhoročnú tradíciu v liečbe pomocou termálnej vody a minerálneho bahna. Sú členmi prestížnej Európskej asociácie historických kúpeľných miest a dlhoročným partnerom Chorvátskeho olympijského výboru pre prevenciu a rehabilitáciu športovcov.

Zdroj: Dimenzie č.1/2024

Toto je úryvok z članku. Celý si ho môžete prečítať v archíve
s prístupom k obsahu všetkých časopisov Dimenzie
Prosím Log In. Nie ste členom? Pridajte sa k nám

Mali by ste záujem navštíviť toto miesto?

Sme špecialisti na organizovanie zájazdov pre malé skupiny ľudí so spoločným záujmom, ktorí chcú navštíviť zaujímavé miesta a spoznať zaujímavých ľudí.