Matuš Murajda, holandský honorárny konzul, Dimenzie č.3/2023

Obsah

 • Skoky do európskej špičky

 • Rašnovská pevnosť

 • Kultúrne dedičstvo Veszprému

 • Pouličný britský nacionalizmus

 • Palestínska tragédia

 • Budúcnosť pre Slovensko

 • Je Ukrajina pripravená na prístupové rokovania s EÚ?  

 • Kedy a ako sa zjaví Židom?

 • Obchodovanie s deťmi z Ukrajiny (2.časť)

 • Slobodomurári a jezuiti proti Moskve

 • Život v temnote

 • Filmová ikona gayov

 • Osudný pád z koňa

 • Che Guevarova filozofia

 • Kreatívne umelecké vzdelávanie

 • Prehry neznášal

   

   

Pozrieť magazine

100 strán, množstvo zaujímavých tém z histórie, turizmu, hospodárstva, kultúry, športu, umenia a politiky so zameraním na strednú Európu a Balkán, ale aj veľa zaujímavostí zo zvyšku sveta + anglická príloha.

Dimenzie 04.2023 nahladove

Kúpte si najnovšie vydanie časopisu

Ceny zahrňujú aj poštovné v rámci Slovenska, EÚ a mimo EÚ. Predajná cena časopisu v kioskoch a na predajných miestach na Slovensku je 4,80 €. Objednať si môžete aj staršie čísla časopisu.

-----

Všetkým záujemcom o časopis Dimenzie ponúkame na čítanie jeho tlačenú verziu (PRINT) alebo digitálnu verziu vo formáte PDF. Pridajte sa do rodiny našich dlhoročných čitateľov a predplatiteľov.

Na zobrazenie obsahu sa musíte prihlásiť do archívu. Prosím Log In. Nie ste členom? Pridajte sa k nám

Editoriál

Kriminálny plán svetovej depopulácie

Ostatné štyri roky sme boli svedkami implementácie zločineckého plánu na svetovú depopuláciu a to vytvorením falošnej pandémie a zavedením falošnej vakcíny. Teraz vieme, že je to biologická zbraň hromadného ničenia, ktorá bola vyvinutá, aby zničila imunitný systém celej populácie, spôsobila sterilitu a vznik smrteľných chorôb. Mnoho našich priateľov a známych zomrelo alebo vážne poškodili nepriaznivé účinky experimentálnych génových sér.

Mnohí príliš neskoro zistili, že sa stali obeťami globálneho plánu s jediným scenárom. Ešte závažnejšie je to, že tento nový maltuziánsky projekt masového vyhladzovania, ku ktorému sa pridáva vôľa ovládať každého z nás prostredníctvom nanoštruktúr oxidu grafénu, nám už nejaký čas oznamujú tí vo Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a vo Svetovom ekonomickom fóre (WEF), ktorí ho vymysleli a zrealizovali! Vládcovia západných štátov, rukojemníci Billa Gatesa a Klausa Schwaba, sa stali spolupáchateľmi tohto zločinu. Svoju zlomyselnosť a premyslenosť demonštrovali svojím správaním. Falšovali údaje o údajnej infekcii, upravovali štatistické údaje tak, aby pripísali smrť a nežiaduce účinky COVID-u 19, ale nie génovým séram. Zakazovali účinnú liečbu a zavádzali škodlivé vakcinačné protokoly, ktoré nemajú žiadny vedecký základ, zakazovali pitvy a zabraňovali vypracovaniu presných správ pre úrady.

Na tomto bezprecedentnom útoku v histórii ľudskej rasy sme boli svedkami spoluúčasti všetkých národných a medzinárodných inštitúcií, celej lekárskej profesie a médií. Vykonaná bola operácia sociálneho inžinierstva s cieľom manipulácie konsenzu prostredníctvom teroristických hrozieb, vydierania a porušovania najposvätnejších základných práv občanov. Súdna moc mlčala. Ozbrojené sily sa dívali iným smerom. Učitelia a kňazi horlivo spolupracovali. Veľmi dobre poznáme páchateľov tohto zločinu proti Bohu a ľudskosti.
Samozrejme, nadnárodné farmaceutické korporácie neúmerne profitovali z masového očkovania. A teraz sú pripravené nahromadiť ešte ďalšie miliardy dolárov z potreby liečby proti turbo rakovinám, ktoré spôsobili ich séra. Tí, ktorí predávali vakcínu a profitovali z podávania tohto jedu tehotným ženám, deťom a starším ľuďom, financovali samozvaných expertov. A platili im za to, aby propagovali jej falošnú účinnosť a bezpečnosť prostredníctvom mainstreamových médií.

Nadnárodné spoločnosti profitovali aj vďaka zavedenému obmedzovaniu pohybu ľudí, keď nahradili malé podniky, reštaurácie a miestne obchody. Dodávatelia energií profitovali a stále profitujú z krízy, ktorú vytvoril systém. Dosiahli obrovské zisky z cien za elektrinu a plyn, ktoré nútia podniky zvyšovať ceny a zatvárať ich. Profitovali aj tí, ktorí využili obmedzenia a pracovali z domu (home office). Aj tí, ktorí predávali rúška, ktoré boli nielen zbytočné, ale v skutočnosti škodlivé. Aj tí, ktorí poskytovali plexisklové zábrany a dezinfekčné prostriedky na ruky. Aj tí, ktorí na verejných miestach merali ľuďom teplotu. Mnohí z nich perfektne rozumeli tomu, čo sa deje. Radšej mlčali, aby nepremárnili príležitosť, ako zarobiť na životoch a zdraví nás ostatných.

Motívom tohto zločinu však nie sú len peniaze. V pozadí motivácie mnohých je vôľa k moci podvratnej davoskej elity, ktorej cieľom je nastoliť Nový svetový poriadok. Psycho pandémia bola reakciou na útok, ktorý teraz páchajú na ekonomike, spoločenskej štruktúre a na samotnom živote ľudstva. Digitálna identita, 15-minútové mestá, vracanie peňazí, ničenie chovu dobytka a poľnohospodárstva, toto všetko slúži rovnakému účelu, ktorý je uvedený v agende 2030 a v skvelom resetovacom projekte Rockefellerovej nadácie.

Vojny na Ukrajine a v Palestíne majú tiež rovnaký účel – destabilizovať medzinárodný poriadok, vyvolať permanentnú krízu a podnietiť konflikt, ktorý ochudobní jednotlivé národy a nakŕmi globalistického Leviatana. Ropné polia v Gaze sú lákavým cieľom pre tých, ktorí si ich chcú privlastniť, aby Európu a Spojené štáty naďalej vydierali. Najmä, keď tí istí ľudia zavádzajú šialenú energetickú politiku v mene falošnej klimatickej minoriadnej situácie. Dnes majú páchatelia týchto zločinov meno a tvár, ich komplici vo vládnych inštitúciách sú vinní z velezrady a z veľmi závažných zločinov. Všetci pochádzajú zo Svetového ekonomického fóra a boli študentmi jeho programu s názvom Young Global Leaders for Tomorrow (Mladí globálni lídri pre zajtrajšok). Ďalší, ako George Soros, ich podporovali prostredníctvom filantropických nadácií, ktoré podnecujú sociálne spory, občiansku vojnu a farebné revolúcie po celom svete.

Tento globálny prevrat musí byť odsúdený, zodpovední musí byť predvedení a súdení medzinárodným súdom.
Ale predovšetkým je potrebné, aby sme všetci pochopili, že táto totálna vojna proti ľudskosti nie je motivovaná len ich túžbou po bohatstve a moci, ale najmä náboženským motívom, teologickým dôvodom. Týmto dôvodom je Satanova nenávisť voči Bohu, nenávisť voči Božiemu stvoreniu a nenávisť voči človeku, ktorý je stvorený na Boží obraz a jeho podobu. Bill Gates, Klaus Schwab, George Soros a stovky ich služobníkov, ktorých oni vydierajú vo vláde, všetci nenávidia Boha a nenávidia život, ktorý môže dať len Boh. Nenávidia lásku, ktorá pochádza iba od Boha. Nenávidia pokoj, ktorý môže vládnuť len tam, kde vládne Kristus.

Ako povedal Tucker Carlson pred niekoľkými dňami, čelíme ľuďom, ktorí slúžia Satanovi a démonom. Normálni ľudia uctievajú Boha a slúžia mu. Toto je boj, v ktorom sa telo a duša, hmota a duch stávajú objektami smrteľného útoku zo strany ľudí a duchovných síl. Ale nezabúdajme na to, že ak náš nepriateľ využíva pomoc pekelných duchov, máme na svojej strane Pána Boha všetkých usporiadaných armád a všetky zástupy anjelov a svätých, ktoré sú nekonečne mocnejšie.

Boh je Všemohúci. Nikdy na to nezabúdajme. On je otec. V čase zločinu neopúšťa svoje deti. A preto vás, drahí priatelia, vyzývam, aby ste bojovali v tomto boji s duchovnými zbraňami, ktoré vám Boh dáva k dispozícii: modlitbou, dôverou v Pána a vedomím, že tento nepriateľ nebude porazený tam, kde je najorganizovanejší a najstrašnejší, ale bude zasiahnutý tam, kde je slabý. Táto slabosť pochádza z jeho korupcie. Z toho, že sa podriaďuje zlu zo všetkých hriechov, ktoré páchal a stále pácha – z hriechov proti Božím malým deťom.

Muži a ženy, ktorí sa počas týchto štyroch rokov podrobili trvalému obmedzeniu pohybu, porušovaniu ich práv, odňatiu zamestnania a sociálnej segregácii, nie sú ochotní tolerovať zločiny, ktoré táto prekliata sieť zvrhlíkov a pedofilov pácha na deťoch. Vytiahnite preto na svetlo a smelo odsúďte sieť spolupáchateľstva a zločinov politikov, bankárov, hercov, novinárov, prelátov a slávnych ľudí, ktorí sú spojení pokrvným paktom. A celý hrad klamstiev a podvodov, ktorý vypestovali, sa zrúti. A so sebou stiahne celý plán globalistov, woke ideológiu, gender teóriu, falošnú klimatickú krízu, podvody a digitálnu menu.

„Simul staben, simul caden“, hovorí latinská zásada: „Ako spolu stoja, tak sa spolu aj zrútia“. Zostaňte teda silní pod vlajkou Krista a v armáde Boha, ktorý je všemohúci a ktorý zvíťazil na kríži. Už vyhral nad svetom, ktorý teraz vstupuje do svojej poslednej fázy. Zhromaždite sa okolo Pána, volajte Jeho sväté meno a to dá impulz vášmu boju. Pamätajte na slová svätého Pavla: „Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje“. Nech vás všetkých žehná Boh.
Carlo Maria Viganò, titulárny arcibiskup upliansky a bývalý diplomat Svätej stolice

Osobnosť
Skoky do európskej špičky
„Mali by sme sa usilovať o to, aby sme predbiehali EÚ a nie trvrdohlavo sa brániť voči tomu, čo prichádza,“ hovorí Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.

Galéria
Rašnovská pevnosť
Vypína sa nad mestečkom Rašnov v juhovýchodnom Rumunsku. Známa je tiež ako stredoveká utečenecká ,,pevnosť sedliakov a mešťanov“. 

Fotoreport
Kultúrne dedičstvo Veszprému
Jeho prameňmi sú kresťanská kultúra a vzdelanosť, šírenie kresťanstva, pokresťančovanie Maďarov a upevňovanie pozície Katolíckej cirkvi v Uhorsku.    

Interview
Pouličný britský nacionalizmus
,,Súčasní Briti sa musia v prvom rade brániť proti vnútorným nepriateľom – skorumpovaným a zradným politikom starých strán,“ konštatuje Alek Yerbury, vodca Národného podporného oddielu.

Zaujalo nás
Palestínska tragédia
Sionistické besnenie povýšilo koncept „zločinov proti ľudskosti“ na ,,epidémiu sociálnej choroby“. Kedy USA prestanú podporovať Izrael?  

Názor
Budúcnosť pre Slovensko
Pre Ficovu vládu na ceste k suverenite sú novými výzvami stredoeurópska integrácia a BRICS. Ako využije multipolárny svet aj čínsku iniciatívu pre nový rozvoj slovenského hospodárstva?

Anketa
Európska rade rozhodla o začatí prístupových rokovaní s Ukrajinou. Je pripravená, spĺňa kritériá na prístupový proces?

Reflexie
Kedy a ako sa zjaví Židom?
Religiózni a politickí vodcovia židovského národa neprijali Krista ako Mesiáša. Jákobovo proroctvo vnímali tak, že Mesiáš sa objaví vtedy, keď už v národe nebudú králi z Júdovho kolena.

Sonda
Obchodovanie s deťmi z Ukrajiny (2.časť)
Aká je pravda o ich osude v Anglicku a v Írsku? Sex s ťavami alebo s inými exotickými zvieratmi šteklia pokrivenú fantáziu zákazníkov Porta Parties.

Z archívu redakcie (rok 2005)
Slobodomurári a jezuiti proti Moskve
Latinský Rím sa usiluje o absolútnu svetovú moc. Washington sa usiluje o to isté. Ich prekážkou je pravoslávie a Rusko.

Svedectvo
Život v temnote
Príbeh dlhoročnej feťáčky a dílerky, ktorá niekoľko rokov žila na ulici, striedavo bývala u díleroch so svojím malým bábätkom a s políciou v pätách.   

Šoubiznis
Filmová ikona gayov
Americký herec Jake Gyllenhaal, ktorý má švédske korene, presadzuje autentický prístup k herectvu a k hľadaniu ľudskej pravdy.    

História
Osudný pád z koňa
V bitke pri Varne túžil poľský a uhorský kráľ Vladislav po veľkom víťazstve. Skončil s odťatou hlavou, ktorú Turci naložili do medu. 

Knihy a recenzie
Che Guevarova filozofia (Che, Ľuboš Blaha)

Umenie
Kreatívne umelecké vzdelávanie
Hoblina Gallery v Košiciach ponúka ateliéry pre neformálne kurzy kresby a maľby v rôznych umeleckých formách.  

Šport
Prehry neznášal
Bývalý útočník Alessandro Del Piero rešpektuje kvalitu slovenských futbalistov v talianskych kluboch. Verí, že Juventus sa opäť vráti do európskej špičky.  

 

Na zobrazenie obsahu sa musíte prihlásiť do archívu. Prosím Log In. Nie ste členom? Pridajte sa k nám